BİLSEM GRUP TABLET TARAMA UYGULAMASI BAŞLADI

BİLSEM GRUP TABLET TARAMA UYGULAMASI BAŞLADI (19 Ocak-24 Mart 2019)

1, 2 ve 3. sınıf düzeyinde, sınıf öğretmenleri tarafından genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarında aday gösterilen öğrencilere grup tablet tarama uygulaması 81 ilde gerçekleştiriliyor. Belirlenen merkezlerde yapılan uygulama 19 Ocak-24 Mart 2019 tarihleri arasında 09.00, 10.15, 11.30, 13.30, 14.45, 16.00 saatlerinde günlük altı oturum olarak gerçekleştiriliyor.

            Aday öğrenciler tablet tarama uygulamasına sınav giriş belgeleri ve geçerli kimlik belgesi ile alınıyor. Öğrenciler belirtilen yer, tarih ve saat dışında uygulamaya alınmayacak.

            Grup tarama uygulaması oturumları başladıktan sonra ilk 30 dakika içinde gelen öğrenciler uygulamaya alınabiliyor ve öğrenciler ilk 30 dakika salondan çıkarılmıyor.  Bu yüzden uygulamaya girecek öğrenciler temel ihtiyaçları (beslenme, su, lavabo vb) karşılanması, uygulama esnasında öğrencilerin daha rahat bir ortamda uygulama gerçekleştirmesini sağlayacaktır.

            Grup tarama uygulamasında öğrencilerin sınıf düzeylerine uygun sorular soruluyor. Puanlar öğrencilerin verdikleri doğru cevaplar üzerinden hesaplanacak; yanlış cevaplar doğru cevaplara etki etmeyecek.

            Bilim ve sanat merkezleri için yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrencilerin tamamı grup tarama uygulamasına girmesi gerekiyor. Grup tarama uygulamasına girmeyen öğrenciler ise bireysel değerlendirmeye alınmayacak.

            Grup tarama uygulaması baraj puanları; genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarının her biri için ayrı olacak şekilde Türkiye ortalamalarına göre belirlenecektir.

            Grup tarama uygulama sonuçları  29 Mart 2019 tarihinde http://www.meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir