LGS Başvuruları Başladı…

LGS kapsamında yapılacak olan merkezi sınav başvuruları başladı. Başvurular 3 Nisan-14 Nisan 2019 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullarda yapılacak.

Merkezi sınav, 1 Haziran 2019 tarihinde birinci oturum saat 09.30’da ve ikinci oturum saat 11.30 olmak üzere 2 oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

İki oturum olarak düzenlenecek sınav, 8. sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak.

Sınavda 6 dersten çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden sorular yöneltilecek.

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacak.

MEB tarafından yayınlanan kılavuz ekinde, merkezi sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumları da açıklandı.

2019 MERKEZÎ SINAV UYGULAMA TAKVİMİ

Sınıf Başvuru Tarihi: 03-14 Nisan 2019

Sınav Giriş Belgelerinin Yayım Tarihi: 22 Mayıs 2019

Sınav Tarihi: 01 Haziran 2019

Sınav Sonuçlarının İlanı: 24 Haziran 2019

Ortaöğretime Geçiş Yönergesi, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’nu okumak için ilgili başlığa tıklayın.

1-Ortaöğretime Geçiş Yönergesi

2-Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru Ve Uygulama Kılavuzu

Bunları da sevebilirsiniz

LGS Başvuruları Başladı…” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir